Resultat Skannetrail 2020

Nedan ser ni resultatlistan från SkanneTrail 2020-05-14 som detta år var Covid-19-anpassat, dvs utan personal och personlig tidtagning. Vi tackar alla som medverkat!

2 Varv Damer (9,4km)

Placering
Namn
Klubb
Tid
Född
01
Therese Sinclair
Söderåsens FK
59.51
1974
02
Jenny Dahl
Söderåsens fk
1.10.06
1974
03
Emma Birgersson
IS Skanne
1.12.00
1971
04
Monica Svensson
Friskis och Svettis Helsingborg
1.14.38
1968
05
Marina Sjunnesson
Friskis och Svettis Helsingborg
1.14.58
1968
06
Eva Eriksson
Söderåsens FK
1.17.13
1963
07
Katarina Kristiansson
Friskis och Svettis Helsingborg
1.23.09
1963

2 Varv Herrar (9,4km)

Placering
Namn
Klubb
Tid
Född
01
Joakim Bergman
Söderåsens FK
43:46
1977
02
Oskar Wellbro
FK Snapphanarna
45.54
1988
03
Andreas Nilsson
Hyllinge
49.33
1981
04
Mikael Engqvist
IS Göta
50.37
1969
05
Johan Bergfors
Åstorp
52.00
1975
06
Tommy Ramsby
Söderåsens FK
53.32
1967
07
Peter Jönsson
Vejbystrand
54.42
1979
08
Krister Karlsson
OK Nackhe
59.25
1959
09
Ib Pedersen
Helsingborg
1.16.10
1945
10
Staffan Nilsson
Friskis och Svettis Helsingborg
1.23.42
1971

1 Varv Damer (4,7km)

Placering
Namn
Klubb
Tid
Född
01
Carolina Johansson
IS Göta
24.55
1978
02
Heidi Hedin
IS Skanne
25.40
1971
03
Diana Broman
IS Skanne
27.04
1976
04
Paulina Fridlund
Härlövs IF
27.39
1977
05
Heidi Bergman
Söderåsens FK
30.23
1981
06
Pierre Andreasson
Runners club
31.54
1968
07
Maja Persson
Åstorp
32.33
2003
08
Pia Persson
Ängelholm
32.50
1961
09
Kristina Jönsson
Söderåsens Fk
33.00
1977
10
Charlotte Lundqvist
Åstorp
34.35
1981
11
Ulrika Rosqvist-Lindahl
Ausås Runners
37.13
1972
12
Helena Larsson
Ausås Runners
37.31
1970
13
Malin Olsson
IS Skanne
37.37
1975
14
Sara Ströby
Åstorp
37.48
1978
15
Lotta Pålsson
Ängelholm
37.50
1973
16
Carla Birgersson
IS Skanne
41.37
2010
17
Ida Brandt
Ausås Runners
44.08
1979
18
Tilda Brandt
Ausås Runners
44.08
2010

1 Varv Herrar (4,7km)

Placering
Namn
Klubb
Tid
Född
01
Henrik Olofsson
Klippan
19.48
1978
02
Henrik Birgersson
IS Skanne
20.58
1967
03
Marcus Lunblad
IS Göta
22.37
1984
04
Roger Sjunnesson
The Unguided Runners
23.58
1983
05
Mikael Engqvist
IS Göta
24.54
1969
06
Niclas Haraldsson
Åstorp
27.22
1964
07
Thomas Edman
IS Skanne
27.25
1982
08
Martin Svensson
Åstorp
28.11
1976
09
Mikael Nilsson
Löparglädje
29.48
1978
10
Peter Henriksson
Ängelholm
32.47
1974
11
Linus olsson
Åstorp
33.30
1991
12
Erik Leander
Åstorp
34.44
2007
13
Johan Leander
Åstorp
34.45
1976
14
Sven Ohlsson
Åstorp
35.30
1952
15
Angus Johansson
IS Skanne
37.35
2011
16
Bill Svensson
Friskis och Svettis Helsingborg
1.01.01
1960

Vi lottade även ut tre platser till Skanneloppet 2020 och vinnare av dessa platser blev:
Eva Eriksson, Söderåsens FK
Mikael Nilsson, Löparglädje
Marina Sjunnesson, Friskis och Svettis Helsingborg