Startlista Skanneloppet

Nummerlappar hämtas ut på plats (Tingvalla) samma dag som man ska springa.

De kommer hänga på linor utanför målområdet, längs med häcken vid parkeringen.

Här kan ni se preliminär startlista som ni kan sortera efter valfri kolumn genom att trycka på rubrikerna. De personer vi inte fått betalt för senast 30 oktober kommer vi ta bort från startlistan.

Era starttider kommer börja läggas in från 1 november – 4 november.

Lördag 7 november 2020
10:00–10:04: Start för Mellanbanan grupp 1
12:05–12:09: Start för Mellanbanan grupp 2
14:00–14:04: Start för Mellanbanan grupp 3
15:50–15:54: Start för Motionsklassen på Korta banan (MOT4)

Söndag 8 november 2020
10:00–10:04: Start för Korta banan (alla klasser utom MOT4)
11:14–11:18: Start för Långa banan grupp 1
14:18–14:22: Start för Långa banan grupp 2

Anmälda till Skanneloppet 2020

Namn
Klubb
Klass
Lars Jönsson
Ryssbergets IK
M50
Erik Wesser
IS Göta
M50
Magnus Sjunnesson
Öresundskraft IF
MOT17
Eric Andersson
Båstad GIF
P11
Håkan Pärsson
IS Göta
MOT17
Anna-Lena Delgård
Rydebäck
MOT17
Marie Johansson
Min väg... /Kärrberga sb S
MOT17
Thomas Rödin Hulth
IS Göta
M35
Rose-Marie Lind
Spannarp Ängelholm
MOT7
Wiola Svensson
Ryssbergets ik
MOT4
Johan Claesson
ÄNGELHOLM
MOT4
Morgan Löfstedt
Hässleholm
MOT17
Ingrid Nilsson
Höganäs
Staffan Nilsson
Höganäs
MOT4
Simon Atthage
Ängelholms IF
Terese Atthage
Ängelholms IF
MOT4
Vilma Atthage
Ängelholms IF
F13
Dan Skarrie
Helsingborg
MOT17
Jesper Delgård
IS Göta
M35
Jenny Alm
Löparglädje Rydebäck
MOT4
Flemming Olsen
Fk snapphanarna / Ängelholm
M55
Viktor Karlsson
Genarps IF
M-Elit
Linus walden
Sk Graal
MOT7
Christer Kvisth
Ekeby Artillerikompani EAK
MOT7
Hans Rosenkvist
HLK-92
MOT7
Lotta Larsson
Löparglädje Höganäs
MOT7
Christer Wernersson
Fk snapphanarna. Ängelholm
M70
Joakim Bergman
Söderåsens FK
M40
Hugo Olsson
Åstorp
MOT7
Thore Olsson
Åstorp
MOT7
Camilla Olsson
Åstorp
MOT7
Oscar Olsson
Åstorp
MOT7
Andreas Nilsson
Helsingborg
MOT17
Mattias Jonsson
Heleneholms IF
M50
Eva Lönnqvist
Ystads IF Friidrott
K60
Jonathan Runfors
IS Skanne
MOT7
Emma Blomsterberg
FK Snapphanarna
MOT17
Göran Nilsson
Stidsvig
MOT4
Beatrice Christensson
Heleneholms if
K45
Magnus Henriksson
HLK-92
M50
Charlotta Holmkvist
HYLLINGE
MOT17
Pernille Basse
Genarps IF
K40
Matteo Rossi
Genarp IF
MOT17
Robert Svensson
Terrible Tuesdays Triathlon Club
M35
Leif Lilja
Klippan
MOT4
Viktor Lönnblad,
Genarps IF
P13
Halina Varneson
ÅSTORP
MOT7
Keld Aarbye
Åstorp
MOT17
Elin Holmstrand
Sk graal
K35
Britt-Mari Fagertun
IS Göta
K65
August Basse
Genarps IF, P13
P13
Bo Andersson
Genarps IF, M65, 7.6 km
M65
Staffan Lundgren
Torna Hällestad
MOT17
Micke Sjöstrand
Genarps IF
M40
Henrik Petersson
Malmö AI
M-Elit
Daniel Kivisaar
Åstorp
MOT17
Anders Karlsson
HLK-92/ Hittarp
MOT17
Krister Karlsson
OK Nackhe
MOT17
Klas Persson
SK Graal
M35
Robin Edberg
Landskrona
MOT17
Ingela Bromée
Östra Ljungby
MOT7
Oliver Bjarve
Helsingborg
MOT4
Ingrid Norstedt
Helsingborg
MOT7
Jörgen Holmqvist
Heleneholms If
M50
Kerry Linell
Lund
M70
Amanda Petersson
IS Göta
MOT7
Catarina Petersson
IS Göta
K60
Hanna Eriksson
Malmö
MOT7
Yvonne Eriksson
LÖDDEKÖPINGE
MOT7
Niclas Andersson
Helsingborg
MOT17
Sven Ohlsson
Åstorp
MOT7
Hanna Kronberg
Söderåsens FK
K45
Anders Olsson
Helsingborg
MOT7
Kristina olsson
Åstorp
MOT7
Mateusz Brudz
Polska
MOT7
Magdalena Kalinowski
Lund
MOT17
Fredrik Olin
Klippan
MOT7
Åsa Nordlund
Svalöv
MOT17
Lovisa Håstad
Bjärred
Hugo Åsberg
MAI
P15
Dan van Wijk
Lund
MOT17
Robert Heu
Häljarp
MOT7
Fredrik Aplander
IS Göta
M50
Kalle Tostrup
Malmö
MOT17
Andreas Åkesson
Örkelljunga
MOT7
Rickard Gran
Åstorp
MOT7
Stefan Györi
Örkelljunga
MOT7
Hunor Szasz
Helsingborg
MOT7
Josefin Olsson
Helsingborg
MOT7
Peter Carnall
Kvidinge
MOT17
Per Knutsson
FK Snapphanarna
M50
Olof Ivansson
Is skanne
MOT4
Emil Svensson
Expandia
MOT4
Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF Friidrott
M55
Sarah Giendinning
Söderåsens fk
MOT17
Katarina Ralfsson
Expandia Moduler AB
MOT7
Kerstin Persson
Klippan
MOT7
Fredrik Arnehov
Expandia
MOT7
Tony Hellborg
Expandia Moduler AB
MOT7
Anne Persson
Fleninge
MOT7
Mikael Åkerlund
Runners Club Helsingborg
MOT17
Cecilia Allder
Billesholm
MOT7
Emelie Torstensson
Mölndal
MOT7
Mats Appelqvist
Helsingborg
MOT7
Jonathan Olsson
Mölndal
MOT7
Johanna Strandberg
Helsingborg
MOT7
Olof Byström
Helsingborg
MOT17
Josefine Norstedt
Helsingborg
MOT7
Viktoria Norstedt
Helsingborg
MOT7
Janet Andersson
Ängelholm
MOT7
Claes Olsson
Ängelholm
MOT7
Christer Ericsson
IS Skanne
MOT4
Christian Carlsson
Viken
MOT17
Heinz Somplatzki
Helsingborg
MOT7
Isabell Norstedt
IS Göta
K-Elit
Novalie Sjögaardh
Hässleholm
Pauline Sjögaardh
Hässleholm
MOT7
Ellen Källberg
IS Göta
MOT7
Per Davoust
Runners Club
MOT17
Alvar Thunberg
Åstorp
MOT7
Fredrik Windahl
Klippans Simsällskap
MOT17
Stefan Magnusson
Heleneholms IF / Malmö
MOT7
Barbro Stigsdotter
Höganäs
MOT7
Bengt Håkansson
IS Göta
MOT17
Anna Eklund
Ängelholm
MOT17
Charlotta Bjerström
Veberöd
MOT4
Jenny Wohlfart
Lund
Alexander Andrén
LUND
MOT7
Beatrice Nilsson
Höganäs
MOT7
Pia Persson
ÄNGELHOLM
MOT7
Emil Tostrup
Nej
M-Elit
Andreas Mikkelsen
Billesholm
MOT4
Sara Johnsson
IFK Helsingborg
K50
Jesper Bokefors
MALMÖ AI
M-Elit
Jonas Tebring
Åstorp
MOT7
Martin Jakubowski
HLK-92
M35
Isabelle Thulin Pedersen
Helsingborg
MOT7
Mattias Pedersen
Helsingborg
MOT17
Marcel Nilsson
Malmö
MOT7
Pål Hallengård
IS GÖTA
M50
Titti Eiman
Råå
MOT17
Ulf Bergenheim
Viken
MOT4
Amneriz Handzic
FK Söderåsen
MOT17
Andreas Hansen
Helsingborg
MOT7
Anton Andersson
Höganäs
MOT17
Bengt Nilsson
Runners Club/ Helsingborg
MOT17
Lars Andersson
Råå
MOT4
Thomas Hallberg
Kvärlöv
MOT17
Jaroslaw Wisniewski
Östra Ljungby
MOT17
Ewa Wisniewska
Östra Ljungby
MOT17
Torbjörn Buttler
Runacademy IF
MOT17
Pär Bengtsson
Kvidinge
MOT17
Sara Rynningsjö
Friskis&Svettis Helsingborg
MOT7
Christopher Richardson
Åstorp
MOT17
Mikael Lilja
Örkelljunga
MOT7
Peter Schmidt
Billesholm
MOT17
Björn persson
Norrlövs stängsel
MOT7
Helene Orest
Ängelholm
Niklas Orest
Ängelholm
MOT7
Filip Orest
Linköping
MOT17
Ola Nygren
Klippan
MOT4
Filip Lohr
Jonstorp
MOT17
Patricia Brobeck
Åstorp
MOT7
Patrik Armbäck
Åstorp
MOT7
Herman Hagström
Bunkeflostrand
MOT17
Lova Gran Borg
Åstorp
MOT4
Klara Sandgren
Åstorp
MOT4
Lucas Langell
Helsingborgs simsällskap
Marcus Langell
Emigent
MOT17
Helene Axelsson
Söderåsens fk
K50
Karolina Staaf
Åstorp
MOT4
Sebastian pålsson
Åstorp
MOT7
Peter larsson
Åstorp
MOT7
Edit Andersson
Sweden runners/Malmö
MOT17
Peter Jönsson
Vejbystrand
MOT17
Peter Cronqvist
Åstorp
MOT17
Karin Forsberg
Lund
MOT17
Dennis Henningsson
Helsingborg
MOT17
Bernt Nilsson
Ängelholm
MOT7
Emil Pålsson
Is Göta
M-Elit
Mikael Freij
Helsingborg
MOT17
Vanja Philipsson
Mörarp
F13
Walter philipsson
Mörarp
P11
Karin Karlsson
Ängelholm
MOT7
Kajsa (Anna-Karin) Hansson
FK Snapphanarna
K60
Magnus Wittbjer
Ystad
MOT17
Göran Thörnblad
Kågeröd
MOT7
Therese kilemar
Söderåsens FK
MOT17
Torbjörn Ekstrand
Tyringe
MOT17
Kaleb Raats
Örkelljunga
MOT7
Johan
Örkelljunga
MOT7
Emil Robertsson
Örkelljunga
MOT17
Dusan Dukai
Örkelljunga
MOT17
Jonas Nilsson
Åstorp
MOT17
Ola Sandberg
AXA Sports Club
MOT4
Sonja Kovac
ISGöta
MOT17
Johan Sundqvist
Löparglädje/Helsingborg
MOT17
Carina Färdig
Örkelljunga
MOT7
Hasse Broomé
HLK-92
MOT17
Isak Davidsson
Ängelholm
MOT7
Johanna Ahlstedt
Lund
MOT17
Sara Lundberg
Björnstorp IF
MOT17
Peter Stålhammar
Helsingborg
MOT17
Robin Ekwurtzel
Helsingborg
MOT17
Claes Johnsson
Åstorp
MOT7
Axel Isberg
Kvidinge
MOT7
Filip Fägersten
Klippan
MOT7
Niclas Rudolf
Klippan
MOT7
Carolina Rudolf
Klippan
MOT4
Felix Rudolf
Klippan
MOT17
Paulina Fridlund
Härlövs IF
MOT17
My Bergfors
Helsingborgs K2 Åstorp division
MOT4
Johan Bergfors
Åstorps FF
MOT4
Johan Reinhold
Åstorp
MOT7
Pia Cedervall
Friskis och svettis
MOT4
Anna Richardson
Åstorp
MOT4
Pierre Andreasson
Runners club Helsingborg
MOT17
Kent Axelsson
Åhus
MOT4
Mikael Sjöberg
Skruva Teknik AB
MOT7
Susanne Gustafsson
Ängelholm
MOT17
Lotta Pålsson
Ausås Runners
MOT7
Kristina Jönsson
Söderåsens FK
MOT17
Helena Larsson
Ausås Runners
MOT17
Ulrika Rosqvist Lindahl
Ausås Runners
MOT7
Maria Hallefält
Ausås Runners/Ausås
MOT17
Marita Stureson
Löparglädje
MOT7
Charlotta Dieden
Malmö
MOT17
Anders Gärdsmark
Klagshamn
MOT17
Ted Thelander
Bjuv
MOT17
Martin Jönsson
Hyllinge
MOT17
Tomas Gunnarsson
Gösarna
MOT17
Marie hamacek
Perstorp
MOT4
Leif Persson 50e gången
Hässleholms AIS
MOT4
Jesper Freij
IS Göta
M-Elit
Frida Månsson
Ängelholm
MOT7
Minel karic
Åstorp
MOT7
Andreas persson
Åstorp
MOT17
Peter Tall
Björnstorp IF
M40
Niklas Olausson
Heleholms if
M40
Martin Paulsson
Åstorp
MOT7
Jonny Hansson
HLK-92
MOT17
Gunilla Grönkvist
Örkelljunga
MOT17
Tord Johannesson
Harlösa IF
MOT17
Markus Zaar
Umara Sports Club
M35
Maria Hermansson Söderdahl
Sankt Ibb
MOT7
Karl Hermansson
IFK Helsingborg
M40
Per-Ola Svensson
Billesholm
MOT17
Alice Petersen
IS Skanne
F11
Ella Petersen
IS skanne
F13
Benn Engmann
Helsingborg
MOT17
Marcus Widerberg
Bara Friidrottsklubb
M35
Bengt Kullberg
Bjuv
MOT7
Mats Henriksson
Bjuv
MOT7
Linda Persson
Sk graal
K35
Frida Grönlund
Primal coachning
MOT17
Jesper Andersson
SK Graal
MOT7
Lennart Jönsson
Runners Club Helsingborg
MOT7
Joachim Ekdahl
Lerberget
MOT7
Kirre Almkvist
Ängelholm
MOT4
Mikael Nilsson
Helsingborg
MOT17
Flemming Jörgensen
Helsingborg
MOT7
Henrik Orre
Björnstorps IF
M40
Mikael Åkerblom
IFK Helsingborg
P13
Emma Olofsson Persson
Åhus träningscenter
MOT4
Susanna olofsson
Ok pan
MOT7
Alexander Persson
Lonesome Runners
MOT7
Camilla Schmidt
Ekeby
MOT4
Katarina Edblad
Ingyn AB
MOT17
Johan Edblad
Ingyn AB
MOT17
Marina Sjunnesson
Helsingborg Friskis och svettis
MOT17
Eva Eriksson
Söderåsens FK
K55
Thomas Edman
IS Skanne
M35