Resultat Skanneloppet 2016

M Elit, 16,8km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Södergård Lars83Spårvägens IF55:39
2Östenson Björn93Ryssbergets IK1:00:23
3Levin AndréFK Boken1:02:55
4Hamber Josef82IS Göta1:04:29
5Cepciansky Miro76IS Göta1:05:18
6Brandt Lucas97IS Göta1:06:18
7Engholm Fredrik68IS Göta1:12:43
8Tillberg Stefan85IS Skanne1:12:50

 

K Elit, 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Sandström Maria90Malmö AI1:07:19
2Skiöld Petra75Björnstorps IF1:09:21
3Hallgren Helena74Simlångsdalens IF1:12:03
4Johnson Sara68IFK Helsingborg1:15:58
5Nilsson Ulrika71FK Snapphanarna1:21:06

 

F 11, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Nilsson Wilma2005Ängelholms IF17:17
2Källberg Ellen2005IS Skanne19:47
3Malmros Lisa2007IS Göta21:06
4Hedin Katja2006IS Skanne21:28
5Runfors Johanna2007IS Skanne27:20
6Martinsson Elin2005Genarps IF27:35
7Monnier Petersen Ella2008IS Skanne30:33

 

P 11, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Malmros Filip2005IS Göta16:20
2Nilsson Felix2007Ängelholms IF17:29
3Olsson Alvin2005IS Skanne18:50
4Basse August2008Genarps IF19:29
5Langell Jacob2005IS Göta20:39
6Lindelöv Isak2005Hjärnarps GH OL20:48
7Davidsson Benjamin2007Helsingborgs SOK25:27
8Langell Lucas2007IS Göta26:02

 

F 13, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Hedin Wilde2004IS Skanne18:49
2Hedin Torun2004IS Skanne20:10
3Åkerman Matilda2004IFK Halmstad20:15
4Andersson Linnea2003SK Graal22:42

 

P 13, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Pettersson Didrik2003FK Snapphanarna18:45
2Hoberg Albin2004IS Skanne20:48

 

F 15, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Aurell Ellinor2001Ängelholms IF15:51
2Jagesten Anja2002Björnstorps IF17:14
3Sandberg Matilda2002Ryssbergets IK17:37
4Jensen Emma2001Klippans FI17:46
5Olsson Sofie2002IS Göta18:42

 

P 15, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Karlsson Oskar2002SK Graal15:23
2Aurell Johan2002Ängelholms IF17:11

 

F 17, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Kagg Cornelia99IFK Halmstad36:04
2Persson Felicia2008IS Göta39:43

 

P 17, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Sjöberg Kurt2007Helsingborgs SOK42:28

 

M 22, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Strand Simon94Heleneholms IF28:35

 

K 35, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Öhnhed Lis81Heleneholms IF32:33
2Malmros Anna77IS Göta33:13
3Basse Pernille78Genarps IF37:28

 

M 35, 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Sölberg Sune77Andrarums IF1:06:58
2Tall Peter77Heleneholms IF1:08:14
3Törner Carl81IS Göta1:11:57
4Rödin Thomas81IS Göta1:15:47
5Dewens Jimmy78FK Snapphanarna1:17:37
6Freij Jesper88IS Göta1:17:55
7Kastberg Pontus77Heleneholms IF1:33:04

 

K 40, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Palmblad Eva74IS Göta34:11
2Brostedt Martinsson Annika74Genarps IF34:44
3Lindelöv Anna76Hjärnarps GH OL36:39
4Larsson Kristina74Heleneholms IF39:56

 

M 40, 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Langell Marcus75IS Göta1:21:28

 

K 45, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Åkerman Linda71IFK Halmstad35:49
2Axelsson Helene67IK Jogg38:03

 

M 45, 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Olsson Johan70IS Göta1:06:58
2Sande Gustav69Genarps IF1:14:21
3Hallengård Pål68IS Göta1:16:45
4Carlsson Mattias69IS Göta1:18:21
5Vestergård Anders71Söderåsens FK1:20:41
6Sjölander Jesper69Björnstorps IF1:23:45

 

M 50, 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Lindeberg Sven63IS Göta1:09:53
2Olofsson Nils-Arvid64Ystads IF1:11:36
3Magnusson Stefan65Heleneholms IF1:15:19
4Forsberg Jan66LK Myran1:16:08
5Olsson Per63IS Göta1:18:30
6Östenson Sten64Ryssbergets IK1:22:33
7Holmqvist Jörgen66Heleneholms IF1:28:17

 

K 55, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Karlsson Pia58Markaryds FK33:53
2Petersson Catarina58IS Göta33:59
3Carleskär Bodil59Ryssbergets IK36:52
4Bergendahl Eva61Söderåsens FK37:07

 

M 55, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Daanen Chris59IS Göta28:07
2Olsson Jery57Björnstorps IF29:00
3Klingberg Mats61Eslövs AI34:07
4Jönsson Hans58Heleneholms IF35:53
5Mårtensson Arne60Björnstorps IF39:25

 

K 60, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Lönnqvist Eva56Ystads IF33:35
2Hansson Kajsa56FK Snapphanarna34:03
3Jönsson Ylva55Heleneholms IF39:42

 

M 60, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Larsson Leif56Vittsjö GIK27:29
2Karlsson Inge56Markaryds FK28:38
3Andersson Bo52Genarps IF32:31

K 65, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Fagertun B-M51IS Göta39:46
2Kukkohovi Sinikka49Anderstorps OK45:36
3Svensson Wiola47Ryssbergets IK47:14

 

M 65, 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Josefsson Bo51Markaryds FK37:36
2Linell Kerry50Björnstorps IF38:04
3Axelsson Reine47Halmstads OK41:41
4Karlström Ulf47Heleneholms IF43:59
5Blomgren Jan49IFK Helsingborg53:40

 

K 70, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Lind Britt-Marie42GF Idrott24:38

 

M 70, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Gustavsson Lars-Göran44Markaryds FK19:07
2Rosenlind Lars42IFK Helsingborg20:13
3Apitzsch Erwin45IFK Lund20:31
4Forsberg Lars-Åke44Helsingborgs SOK21:09
5Rosenlund Lars44Björnstorps IF21:13
6Hedlund Anders42IS Göta24:15
7Andersson Håkan45Skillingaryds FK48:33

 

M 75, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Olausson Ingvar40Heleneholms IF20:14
2Videfors Björn40GF Idrott22:33
3Persson Jan-Åke41IFK Helsingborg22:59

 

K 80, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Möller Ulla35IS Skanne35:39

 

M 80, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Nordström Karl36IFK Helsingborg25:19

 

M 85, 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Åkerberg Gert-Arne31Laholms IF30:30

 

Motion 16,8 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Svensson Per-Ola70Billesholm1:06:59
2Johannesson Kristian80Landskrona1:10:41
3Kivisaar Daniel98Åstorp1:10:45
4Ingelström Jonathan86Klippan1:10:55
5Krondahl Anders79Bjuv1:11:04
6Jörgensen ChristianFriskis & Svettis Malmö1:11:17
7Wesser Erik68Kvärlöv1:11:55
8Lindén Jonas83Mölle1:12:57
9Nilsson Micke72FK Snapphanarna1:13:14
10Holm Anders82Malmö1:13:38
11Andersson Fredrik80Landskrona1:13:48
12Bengtsson Magnus71Klubb SISU1:13:59
13Eriksson Håkan69Hjärnarp1:14:03
14Nilsson Mats70Malmö Löparförening1:14:34
15Bodelsson Niclas67Munka-Ljungby1:14:40
16Widén Mats65FK Snapphanarna1:14:50
17Nilsson Håkan61Kävlinge1:15:10
18Nyström Carl-Henrik81Eket1:16:26
19Assarsson Thomas76Helsingborg1:16:36
20Olsson Bengt63Eslövs FK1:16:37
21Lingenbrant Philip82Helsingborg1:16:38
22Aggestam Sebastian82E6:ans vänner1:16:57
23Henriksson Fredrik85Kvidinge1:16:59
24Karlsson Mikäl73Helsingborg1:17:09
25Åberg Mikäl85Munka-Ljungby1:17:25
26Hjeltäng Anders57Björnstorps IF1:17:41
27Edvinsson Jonas64Teckomatorp1:17:49
28Hauge Marie89Ilsvikas motbakkevenner1:18:24
29Aarbye Keld63Åstorp1:18:38
30Strömblad Johansson Carl70HLK-921:18:58
31Wemmert André88Helsingborg1:19:22
32Lundblad Mattias74Ängelholm1:19:30
33Blomqvist AndreasHelsingborg1:19:38
34Karlsson Richard81Torekov1:19:39
35Orest Filip96Ängelholm1:20:06
36Freij Mikael68Helsingborg1:20:13
37Ivarsson Thomas61Bjärred1:20:51
38Lassen Landorph Nina69IS Göta1:21:04
39Lindecrantz Robin84Åstorp1:21:08
40Christensen Christian81Genarp1:21:12
41Sandberg Christian82Helsingborg1:21:16
42Rönn Henrik75Klippan1:21:39
43Toth Charlotte70Lödde Tri1:21:39
44Simonsson Tommy71Simlångsdalens IF1:21:53
45Nilsson Jimmy77Malmö1:21:57
46Skoug Olof74Ängelholm1:22:42
47Van Rossum Roy76Glumslöv1:23:07
48Widerberg Marcus82Bara1:23:09
49Rudolf Alfred98Klippan1:23:16
50Leander Johan76Åstorp1:23:23
51Kroon Lars-Uno60Simlångsdalens IF1:23:52
52Runfors Olof89Helsingborg1:23:55
53Bondza FredrikLund1:23:55
54Göransson Viktor99Kvidinge1:23:57
55Edman Thomas82IS Skanne1:23:59
56Persson Johan65Bjuvs Brottarklubb1:24:09
57Kunstelj Camilla79Älmhult1:24:14
58Thell Ingvar76Hässleholm1:24:19
59Philipsson Magnus73Mörarp1:24:24
60Barketin Catrine66Ramlösa1:24:30
61Henriksson Magnus69Aktiverum1:24:30
62Bengtsson Oliwer2002Kågeröd1:24:37
63Schjöld Fredrik81Skannemännen IF1:24:50
64Eklund Anna76Ängelholm1:25:02
65Olsson Andreas81Skannemännen IF1:25:04
66Hansson Jonny56HLK-921:25:13
67Pålsson Magnus77Lomma1:25:33
68Sjöholm Mikael66Runners Club1:25:34
69Terneus Annika71Friskis & Svettis Ängelholm1:25:50
70Staf Dennis87Helsingborg1:25:58
71Börjesson Stefan68Hyllinge Cash1:26:06
72Richardsson Chris77Åstorp1:26:20
73Henningsson Sara74Kvidinge1:26:21
74Brand Anna77Helsingborg1:26:40
75Sandell Tommy61Kågeröd1:26:41
76Billsten Fredrik78Påarp1:26:44
77Håkansson Bengt58IS Göta1:26:51
78Åkerberg Anders59HLK-921:26:54
79Ödahl Per66Hyllinge1:27:03
80Eklund Fredrik73Arkelstorp1:27:35
81Axelsson Jenny78Helsingborg1:27:36
82Persson Sofia78Handen1:27:56
83Windahl Fredrik75Klippans Simsällskap1:28:01
84Lundkvist Stefan64Bjäre Runners1:28:02
85Pettersson Mathias68Ryssbergets IK1:28:15
86Bladh Jörgen69Kapitalvarucenter AB1:28:18
87Kristoferson Patrik72Mjöhult1:28:22
88Carstam Axel85Malmö1:28:25
89Reinicke Ebba86Båstad1:28:25
90Johansson Emanuel80Stockholm1:28:37
91Dahlberg Marcus72Häljarp1:28:40
92Johansson Martin76Vejbystrand1:28:45
93Engman Benn60Helsingborg1:29:06
94Andersson Niclas75Helsingborg1:29:31
95Thell Therese87Runacademy1:29:39
96Fränkel Kerstin60FK Snapphanarna1:30:24
97Rydberg Ingvar45Friskis & Svettis1:30:38
98Svensson Peter72Våxtorp1:30:48
99Pålsson Emil89Helsingborg1:31:02
100Nilsson Anneli68Billesholm1:31:11
101Sölander Anders1:31:14
102Fränkel Björn59FK Snapphanarna1:31:38
103Henriksson Mats61Bjuv1:32:07
104Widberg AndersHelsingborg1:32:07
105Nilsson Thomas56Viken1:32:12
106Petersén Dennis86Glumslöv1:32:14
107Vedin Sanna78Helsingborg1:32:30
108Karlsson Håkan79Lonesome runners1:33:14
109Eriksson Mikael88Helsingborg1:33:15
110Andersson Per64Åstorp1:33:24
111Troedsson Hans-Olof70LINDAB1:34:02
112Wahlstedt Anette74Ängelholm1:34:12
113Micha Camilla70Löddeköpinge1:34:26
114Orest Niklas66Ängelholm1:34:36
115Sundgren MalinBromölla1:35:01
116Hult Marie78Åstorp1:35:05
117Nilsson Jonas69Glidarna1:35:11
118Andersson Helen68Helsingborg1:35:15
119Giribaldi Caroline82.1:36:19
120Sundgren Pär-Ola79Bromölla1:36:21
121Ödahl Christer68.1:36:45
122Johansson Martin75Hyllinge1:37:52
123Lundgren Anna67Helsingborg1:38:22
124Björnslätt Malou68Veganrunners IK1:38:30
125Svensson Anders71Ängelholm1:38:43
126Persson Tobias85OK Kompassen1:38:43
127Persson Pia61FK Snapphanarna1:39:15
128Nilsson Bernt57Ängelholm1:39:29
129Sjögren Jonas65Helsingborg1:39:54
130Lannerheim Charlotte70Malmö1:41:04
131Wallensten Lina83Axa Sport Club1:41:15
132Rudolf AlfredKlippan1:42:32
133Nilsson Thomas74Billesholm1:43:24
134Andersson Adam79Åstorp1:44:09
135Kjellqvist JohnnyFinja IF1:44:44
136Hallberg Fredrik73Kattarp1:44:48
137Ströby Sara78Åstorp1:46:46
138Ekdahl Therese81Åstorp1:48:01
139Gravert Maria73Team Twins1:48:32
140Adler Anna73Team Twins1:48:32
141Pedersen Johnny57Helsingborg1:51:39
142Stigsdotter BarbroHöganäs1:58:50
143Berkö Johan72Anderstorps OK2:06:38
144Fakhro Zeinab89Helsingborg2:06:48
145Malmström Karin Ros-Marie60Veganrunners IK2:06:48
146Nyberg Lars-GöranIVÖ2:33:41

 

Motion 7,1 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Bergman Joakim77Åstorp30:11
2Carlsson Jimmy76Ängelholm30:23
3Bramsell Peter70Ängelholm30:49
4Morin Johan76IS Göta30:55
5Ivansson Olof91IS Skanne31:07
6Soukas Jan58Åstorp31:44
7Lundin Emelie90IS Göta31:52
8Hallberg Jörgen69Simlångsdalens IF31:54
9Hedin Heidi71IS Skanne32:46
10Lundgren David96V. Frölunda33:14
11Nilsson Markus88Heleneholms IF33:23
12Welander Niklas69Örkelljunga FK33:28
13Lazukic Iztok60Kvidinge33:30
14Nilsson Johan84Åstorp33:44
15Jörgensen Evelina9833:49
16Lindstedt Linus78Mörarps IF33:50
17Ekund Philip91Åstorp33:56
18Norrman Conny79Vellinge33:56
19Erlanddson BjörnBjuv34:02
20Olsson Mikäl83Klippan34:03
21Persson Ocar99Perstorp35:02
22Giertz Karl-Oskar2001Hishult35:10
23Jönsson Josefine75Helsingborg35:21
24Månsson Jörgen65Bjuv35:30
25Wemmert Cecilia91Hyllinge35:43
26Ibsonius Conny69Ängelholm35:48
27Dewens Pedersen Emma91Löparglädje35:57
28Tibemo Aledander2006Åstorp36:00
29Paulsson Johan75Påarp36:00
30Kagg Petra74Knäred36:06
31Andersson David59IS Skanne36:15
32Somplatzki Heinz60Helsingborg36:26
33Hernandez Alejandro78Förslöv36:27
34Edman Christer87Hyllinge36:34
35Hägerbrand Peter58IFK Helsingborg36:35
36Jensen Lennart58IS Göta36:55
37Waldner Annika61Malmö37:03
38Giertz Martin2001Hishult37:05
39Törmblad Göran52Kågeröd37:05
40Kullenberg Stefan73Åstorp37:08
41Persson Kerstin64Klippan37:16
42Smusin Jakob71Härslöv37:24
43Henriksson AndersIS Skanne37:30
44Berg Simon91Ängelholm37:32
45Aarbye Emma88Åstorp37:36
46Cziegler Mathias84Glumslöv37:38
47Olsson KristinaÅstorp37:39
48Nilsson Bertil62Stavershult37:52
49Cziegler Frida87Glumslöv37:57
50Andersson Mats70Klippans Gymnastikkrets38:00
51Lindquist Ann-Margaret58Sösdala38:00
52Kivisaar Rickard88Åstorp38:14
53Nilsson Pierre61Kokkedal löbeklub38:15
54Arnving Martina68Härslöv38:30
55Aurell Marika67.38:32
56Robertsson Anders67Klippan38:32
57Tibemo Henrik76Åstorp38:34
58Josefsson RolandAllerum38:34
59Modig Albert2006Helsingborg38:35
60Wessel Owe51Kristianstad38:54
61Bergenheim Ulf50Viken38:54
62Lindkvist Claes48Olanderssons BLH39:06
63Olsson Thore71Åstorp39:08
64Elmlund Magnus66Åstorp39:18
65Hedman Björn77Mörarps IF39:18
66Persson Mahias76Helsingborgs SOK39:44
67Lindén Karl96Hässleholm39:44
68Hartsmar Björn73Helsingborg39:46
69Jönsson LennartFK Snapphanarna39:54
70Brandum Claire71Helsingborg39:58
71Thulin Per77Helsingborg40:09
72Christersson Fredrik73Åstorp40:09
73Curty Monika81Helsingborg40:11
74Lind Bengt61Munka-Ljungby40:19
75Berg Magnus75Åstorp40:24
76Wennström Bo56Laholm40:29
77Piehl Lars52Kvidinge40:29
78Hjält-Svensson Johanna88Helsingborg40:31
79Persson Göran65Åstorp40:33
80Lundgren Veronika99V. Frölunda40:49
81Andreasson Pierre68Billesholm40:56
82Lundgren Kennert62V. Frölunda40:59
83Henriksson Monica63Bjuv41:03
84Ohlsson Sven52Åstorp41:10
85Johansson Niclas81Skannemännen IF41:33
86Ekdahl Leif53Åstorp41:33
87Wessel Sandra87Fjälkinge41:35
88Persson Sanna96Hässleholm41:37
89Gullstrand Jörgen62Lund41:45
90Hallefält Maria71Ängelholm41:54
91Ahlbin Sara74Åstorp41:58
92Johnsson Bo-Göran54Öresundskrafts AB42:04
93Hallberg Andrea2001Klippan42:05
94Pallesson Christoffer2004Mörarps IF42:12
95Nguyen Hue76Runners Club42:13
96Svensson ElinÅstorp42:14
97Persson Michael65Perstorp42:15
98Sundgren Martin80Bromölla42:17
99Hallberg Alexandra95Klippan42:20
100Modig Alma97Helsingborg42:26
101Rosenkvist Jonas79Axa Sport Club42:27
102Norén Jonas78Helsingborgs SOK42:28
103Stoltz Urban65Hittarps IK42:30
104Giertz Thomas62Hishult42:35
105Svensson Camilla70Markaryd42:48
106Thörn Mats55Höganäs42:57
107Olsson Jonathan96Ängelholm43:07
108Hedman Benjamin2004Mörarps IF43:16
109Rudolf Niklas72Klippan43:21
110Strand Filiph2004Mörarps IF43:32
111Nilsson Angelica79Ängelholm43:33
112Runfors Jonathan2005IS Skanne43:40
113Lindfors TobiasÅstorp43:42
114Olsson Cläs64Ängelholm43:53
115Persson Fredrika2000Bjuvs Brottarklubb44:03
116Hjärtat Varneson Halina64Åstorp44:07
117Lilja Leif43Klippan44:23
118Hallberg Niclas64Klippan44:29
119Tosovic Dragica61Höganäs44:36
120Larsson Helena70FK Snapphanarna44:43
121Olsson JohanHöör44:44
122Fält Kerstin58Höganäs44:49
123Hansson Björn45Laholm44:53
124Lennartsson Annika72Ängelholm44:56
125Olsson Oscar2005Åstorp45:17
126Piehl Liana52Kvidinge45:34
127Nyberg AndreasKristianstad45:35
128Larsson Anna57Örkelljunga FK45:35
129Hau Bente61Bendent AB45:52
130Robertsson Susanne69Klippan45:58
131Axelsson Viggo2004Mörarps IF46:48
132Henriksson Victoria93Landskrona47:08
133Paulsson Martin73Åstorp47:12
134Ivarsson PeterFK Snapphanarna47:36
135Jönsson Karina78Bjuv47:48
136Eriksson Klara98Hjärnarp48:04
137Fremming Valdemar2002Kokkedal löbeklub49:09
138Lindgren Kerstin62Helsingborg49:18
139Lagos Marcelino61Åstorp49:40
140Fredriksson Roy46IFK Halmstad52:42
141Andersson Björn59Helsingborg52:43
142Munge Anette65Billesholm54:11
143Persson Sven-Göran43Heleneholms IF57:17
144Fremming Steen43Kokkedal löbeklub59:54
145Fremming Laurits2002Kokkedal löbeklub1:01:08
146Fremming Christina70Kokkedal löbeklub1:01:14
147Nikolov Nikola41Billesholm1:16:01

 

Motion 3,9 km

PlatsNamnFöddKlubbLöptid
1Larsson Filip2004Klippan17:33
2Johansson Peter85FK Snapphanarna18:09
3Brand Hannes2005Helsingborg18:14
4Möller Kjell49FK Snapphanarna18:27
5Eriksson Christer61IS Skanne19:17
6Persson Torbjörn54IS Skanne19:30
7Kullenberg Fredrik2005Åstorp21:26
8Malmros Frans2010Råå21:33
9Malmros Christian74Råå21:33
10Stevén Hugo2007IS Skanne22:11
11Hultstrand Fanny2003Åstorp22:12
12Hultstrand Kent66Åstorp22:19
13Thell Nataliya81Eslövs FK22:34
14Brandt Simon2007IS Skanne22:40
15Rudolf Felix2000Klippan22:47
16Stevén Oscar2009Ängelholm23:07
17Eliasson Oscar2007IS Skanne23:11
18Lundblad Lars51Ängelholm23:32
19Johnson Bontu2008Helsingborgs SOK23:33
20Johnson Bengt65Helsingborgs SOK23:35
21Persson Kjell46Torna Hällestad23:52
22Tibemo André2007Åstorp24:07
23Tibemo Ingela76Åstorp24:07
24Axelsson Kent49Åhus24:14
25Sandberg Ola54Axa Sport Club24:19
26Thell Arne66Eslövs AI24:26
27Almkvist Kirre66Ängelholm24:35
28Eriksson Bethina83Ängelholm25:15
29Lindstedt Ludvig2004Mörarps IF25:36
30Rudolf Carolina75Klippan25:55
31Lindstedt Erik2004Mörarps IF25:59
32Lantz Hilda2009Allerums GIF26:03
33Lantz Henrik75Allerums GIF26:03
34Karlsson Annika76Allerums GIF26:04
35Olsson Hugo2008Åstorp26:04
36Olsson Camilla74Åstorp26:06
37Langell Maria77IS Göta26:09
38Assarsson Karolina85Helsingborg26:17
39Paulsson Helen78Påarp26:24
40Wulff Elin85OK Kompassen26:36
41Nilsson Staffan50Höganäs26:41
42Olsson Gert58Kyrkheddinge27:02
43Andersson Janet72Ängelholm27:26
44Billsten Linda81Påarp27:55
45Eliasson Maria77Ausås28:22
46Nilsson LennartAnderstorp28:39
47Brandt Tilda2013IS Skanne28:46
48Brandt Ida79FK Snapphanarna28:52
49Palmgren Ulf68Ödåkra29:05
50Palmgren Isabelle2006Ödåkra IF29:05
51Lundblad Gustaf2004Bjuv29:17
52Persson Mårten2004Buv29:17
53Lundblad Niclas66Bjuv29:18
54Makiqi Ardiana2001IFK Halmstad29:39
55Eljas Ivan2005Björbo29:59
56Paradis Karin51Åstorp30:20
57Jensen Elias2005Åstorp30:23
58Jönsson Kalle2004Mörarps IF30:23
59Jensen Malte2006Åstorp31:45
60Jensen Marit77Åstorp31:46
61Jarbo Maria67Mörarp31:50
62Olsson Malin75IS Skanne32:58
63Nilsson Göran52IS Skanne32:59
64Müller Anna2004Kokkedal löbeklub33:02
65Müller Marie97Kokkedal löbeklub33:04
66Edman Celine2008Hyllinge33:35
67Persson Jörgen67Hyllinge33:35
68Fremming Bodil45Kokkedal löbeklub33:38
69Nilsson Ingrid61Höganäs33:48
70Cedervall Pia73Friskis & Svettis Åstorp34:08
71Nilsson Kerstin44Visseltofta34:43
72Nilsson SvenIS Kullen35:48
73Nymberg Annsophie67Åstorp35:54
74Svendsen Raja2007Kokkedal löbeklub35:54
75Svendsen Thor83Kokkedal löbeklub35:55
76Aarby Lars69Kokkedal löbeklub36:26
77Aarby Mikkel2008Kokkedal löbeklub36:26
78Kvisth Christer64Stoba Larsson AB41:03
79Andersson Inger52Åstorp41:22
80Forsberg Gunnel45Åstorp42:00
81Knudsen Lisbeth52Kokkedal löbeklub42:15
82Aarby Peter44Kokkedal löbeklub42:16
83Adolfsson LarsEslövs FK44:13
84Persson Leif51Hässleholms AIS48:10
85Wirebäck Bo67Åstorp1:01:22
86Kjeldsen Ninka75Kokkedal löbeklub1:03:09
87Aarby Kamilla2009Kokkedal löbeklub1:03:19